Dłonie rodziców wokół dłoni dziecka trzymającego rodzinę z wycinanki

Fundacja dla wychowanków domów dziecka „Ich Dom” w Płocku

Fundacja Ich Dom powstała po to, by pomagać wychowankom placówek opiekuńczo-wychowawczych w znalezieniu nowego mieszkania, pracy i wesprzeć ich w odnalezieniu stabilizacji społecznej. Dlaczego jest to tak ważne?

Młody człowiek opuszczający dom dziecka nie otrzymuje wystarczającej pomocy ze strony państwa. Nie dostaje środków na zakup choćby najmniejszego mieszkania. Dlatego nasi wolontariusze i reszta zespołu Fundacji prowadzą zbiórki charytatywne oraz organizują imprezy, na których zbierane są środki niezbędne do wsparcia młodzieży rozpoczynającej nowy etap w życiu. W tym celu współpracujemy z różnymi instytucjami i ośrodkami opiekuńczo-wychowawczymi.

Początek nowego życia poza placówką jest zwykle trudny, dlatego staramy się ułatwić byłym podopiecznym domów dziecka godnie żyć. Mieszkania, które udostępniamy posłużyły już wielu osobom. Dzięki możliwości zamieszkania w nich dużo łatwiej było im odnaleźć się w nowej rzeczywistości i zadbać o swoją przyszłość.

Do głównych zadań fundacji należy:

• zbieranie pieniędzy na zakup mieszkania,
  • zakup mieszkań dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych,
  • remont mieszkań,
  • organizacja imprez charytatywnych,
  • organizacja ognisk i rejsów.

Nie prowadzimy działalności gospodarczej. Wszystkie środki materialne, jakimi dysponujemy, pochodzą od naszych darczyńców i od państwa. W całości przeznaczone są one dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Udzielamy im pomocy na różne sposoby. Jako Fundacja dla opuszczających dom dziecka jesteśmy organizacją odpowiedzialną, która kieruje się przede wszystkim dobrem wychowanków. Ich trudne doświadczenia życiowe sprawiają, że to właśnie im chcemy pomagać.

Każdy może stać się darczyńcą

Jako Fundacja dla wychowanków domów dziecka często organizujemy wydarzenia, których celem jest zbiórka pieniędzy na zakup nowych mieszkań i pomoc materialna podopiecznym placówek. Całym sercem angażujemy się w organizację bali dobroczynnych czy koncertów. Zapraszamy znane osobistości, którym los wychowanków nie jest obojętny.

Tak naprawdę każdy może zostać darczyńcą i przekazać nam 1% podatku. Jako organizacja pożytku publicznego każdą złotówkę przekazujemy na szczytne cele. Możesz mieć zatem pewność, że pieniądze te zostaną dobrze spożytkowane.

Jeśli i Ty chcesz dołączyć do grona naszych hojnych ofiarodawców, prosimy – podczas rozliczania PIT-a podaruj nam swój 1 procent.

Pomóż nam zrealizować marzenia młodych osób opuszczających domy dziecka!

Przekaż 1% naszej organizacji

PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP.

Podaruj 1%

Serce z wycinanki w dłoniach dziecka

Podaruj 1%

Młotek sędziowski